تبلیغات
حكایت آن كوچ سرخ - زندگینامه شهید فرج الله نریمانی
شهادت تقدیری است كه در عرصه هستی و حیات یك ملت جریان پیدا میكند. امام خمینی (ره)

زندگینامه شهید فرج الله نریمانی

پنجشنبه 16 مهر 1388 10:40 ب.ظ

نویسنده : روح الله اژدری
ارسال شده در: زندگی نامه شهدا ،

شهید فرج الله نریمانی در سال 1344 در یكی ار مناطق عشایر نشین استان فارس دیده به جهان گشود . وی از طایفه كهواده كشكولی بود . وی همانند هزاران كودك ایلی در میان فقر و محرومیت كه از ویژگیهای زندگی عشایری است بزرگ شد و از همان كودكی از سیرت و صورت بسیار زیبایی برخوردار بود. تحصیلات ابتدایی رادر مدرسه عشایری طایفه خود گذراند.  با پیروزی انقلاب اسلامی  شروع به همكاری با نهادهای انقلابی از جمله انجمن اسلامی نمود و شب و روز فعالیت می نمود.

در سال 1359 با علاقه ریاد به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   پیوست و دوره های اموزشی سپاه را سریع وبا موفقیت به پایان رساند و با شور وشوق بسیار در سپاه شروع به كار كرد. بعداز مدتی به واسطه اشتیاقی كه به امام خمینی (ره) داشت از طرف سپاه برای حفاظت از بیت حضرت امام خمینی (ره) راهی تهران شد و ماه ها در جماران مشغول پاسداری و نگهبانی از بیت امام بود و با بزرگانی از جمله هاشمی رفسنجانی در ارتباط بود .

نماز شب و گریه های شبانه و عبادات زیاد  نمونه ای از ویژگیهای  بارز او بود. با صدای زیبا دعای كمیل می خواند و با دعا انس داشت.  ایشان در حقیقت تربیت یافته انقلاب اسلامی بود و علاقه بسیاری به روحانیت داشت .با بسیاری از علما مخصوصا شهید دستغیب آشنا بود وبه ایشان عشق میورزید . هنگامیكه در منزل به رادیو گوش میدادوقتی خبر شهادت شهید دستغیب را شنید منقلب شدو با گریه های بسیاز از خداوند میخواست تا اورا به شهید دستغیب برساند.

این شهید بزرگوار در جهاد در راه خدا ودر دفاع از كیان اسلام و میهن غزیزمان ایران پیشقدم بود و در عازم جبهه های جنگ تحملی شد و در تاریخ 9/1/1361در عملیات فتح المبین براثر اصابت تركش به سر  به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید نریمانی می نویسد.

(( ای خدا اگر قرار است من در راه تو كشته شوم به من فرصت بده تا در راه تو بیشتر رنج و سختی بكشم ))
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -