تبلیغات
حكایت آن كوچ سرخ - از شهیدان بیاموزیم
شهادت تقدیری است كه در عرصه هستی و حیات یك ملت جریان پیدا میكند. امام خمینی (ره)

از شهیدان بیاموزیم

پنجشنبه 16 مهر 1388 10:47 ب.ظ

نویسنده : روح الله اژدری
ارسال شده در: وصیت نامه شهدا ،

پدرو مادر نعمت های بزرگی برای ما هستند . آنها جوهر وجود خویش را برای ما صرف كردند و برای ماها زجر ها كشیدند. قدری به این كفتار شهید بنگرید. قدر دانی از پدر و مادر در اوج خضوع است. به وقت نیاز آنان را فراموش نكنیم چراكه در وقت نیاز ما را فراموش نكردند.


قدر دانی شهید از پدر و مادر

ای پدر عزیز نمی دانم از كجا شروع كنم . چگونه بی لیاقتی خود را به عنوان فرزند بیان كنم . می دانم فرزند خوبی برایت نبودم. پدر غزیزم بدان كه خیلی به بخشش تو احتیاج دارم. من هیگاه متوانستم حق فرزندی را كه تو بر من داشتی اداء كنم مرا ببخش .  مرا حلال كن .ودر حقم دعا كن من ار عذاب خداوند به واسطه ی نا فرمانی پدر می ترسم  . واز چنگ عدالتش نمی توانم فرار كنم و تنها راضی بودن شماست كه در آن دنیا به داد من میرسد.

ای مادر رنكشیده ام با تو چه بگویم . برای تو نیز هیچ كاری نكردم. ای مادر غزیز چقدر شب ها كه به خاطر من نخابیده ای . چقدر سختی ها كه به خاطر مكن كشیدی . مخصوصا آن موقع كه مرا روی دستت فرسنگها بردی ومرا از مرگ نجات دادی . چقدر هنگامی كه از مدرسه نمی آمدم و یا گو میشدم برایم به زحمت می افتادی و من قدر هیچ كدام از زحمت های تو را ندانستم . و حالا عاجزانه می خواهم كه مرا ببخشی و حلالم كنی . مادر جان نكند حتی یكبار برای من

ریه كنی . تو باید مظهر صبر باشی و این نعمت را كه خدایت به تو داده و آن مادر شهید بودن است بنحو احسن بجا بیاوری.

                                            شهید فرج الله نریمانی


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شهدای ایل قشقایی ، ایل قشقایی ، دفاع مقدس ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 16 مهر 1388 10:54 ب.ظ